Aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców Nowogrodu

prace Nowogród

Mieszkańcy Nowogrodu mogą liczyć na bieżące wsparcie Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogrodzie. Do jednej z inicjatyw, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego a także ze środków budżetu państwa, należał projekt aktywizacji społeczno – zawodowej skierowany do osób bezrobotnych. Głównym celem inicjatywy, była potrzeba aktywizacji zawodowej oraz społecznej skierowana do osób nieaktywnych zawodowo. Praca Nowogród nie jest dostępna dla każdego. Przy stopie bezrobocia osiągającej blisko 23%, sytuacja na rynku pracy wydaje się być niezwykle niekorzystna, dlatego władze regionu dokładają wszelkich starań, żeby ułatwić osobom bezrobotnym, przetrwanie trudnego okresu bezrobocia.

Zarejestrowani bezrobotni mogli wziąć udział w licznych spotkaniach tematycznych oraz pogadankach i dyskusjach o różnej tematyce. Tego typu spotkania po pierwsze sprawiają, że ludzie wychodzą z domu, po drugie, mogą wypowiedzieć się na dany temat oraz poszerzyć wiedzę w interesującym ich zakresie, a po trzecie jest to świetny moment do aktywizacji społecznej.

Ciekawą inicjatywą, było zorganizowanie warsztatów zaradnej gospodyni, podczas których gospodynie domowe mogły wziąć udział m.in.: w warsztatach z szydełkowania oraz haftowania, warsztatów z technik zdobienia a nawet w warsztatach z gotowania i pieczenia. Jak na każdą gospodynię domu przystało, panie chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami, nabytymi podczas wielu lat pracy w domu. Spotkania przepełnione były miłą atmosfera i świetną zabawą. A wyniesiona wiedza i umiejętności mogły przyczynić się do wprowadzenia nowych pomysłów we własnych gospodarstwach domowych.

Dodaj komentarz