Benefity w pracy

benefity pracownicze

Benefity są ekstra dodatkami do pensji, coraz częściej wykorzystywanymi przez pracodawców, chcących przyciągnąć zainteresowanie kandydatów. Szczególnie w bardziej rozwiniętych miastach, gdzie występuje rynek pracownika, pracodawcy prześcigają się w oferowanych bonusach. W mniejszych miejscowościach takich jak Szepietowo, sytuacja wygląda nieco inaczej – tutaj panuje rynek pracodawcy. Oferty pracy w Szepietowie występują w dość ograniczonym zakresie, natomiast chętnych do pracy nigdy nie brakuje. O motywację do pracy tutaj nietrudno, ponieważ każdy chce zostać zatrudnionym na etacie.

Niektórzy pracodawcy w Szepietowie jednak proponują swoim pracownikom dodatki pozapłacowe. Wychodzą z założenia, że jeśli nawet nie teraz, to za jakiś czas konkurencyjna firma, może wprowadzić tego typu rozwiązania do swojej organizacji. W jednym z przedsiębiorstw szefostwo zdecydowało się na dodatki dla pracowników takie jak: karta sportowa, pakiet usług medycznych oraz bilety do kina. Pracownicy są zachwyceni, ponieważ, jakby policzyć wartość finansową owych dodatków, uzbierałaby się spora sumka. osoby tam zatrudnione są zatem mocno zmotywowane do pracy i wykazują się ogromnym zaangażowaniem w wykonywaną pracę.

Inne benefity, na które zdecydują się firmy to m.in.: vouchery na obiady do stołówki pracowniczej, zwrot kosztów dojazdu, darmowe soki i owoce, czy nawet cyklicznie realizowane imprezy integracyjne. Pomimo, że wartość pieniężna ww. ekstra bonusów jest bardzo duża, to jednak wielu pracowników przyznaje, że woleliby otrzymać wyższą pensję w zamian. Wtedy mogliby samodzielnie zdecydować na jakie ekstra rzeczy przeznaczą daną kwotę.

Dodaj komentarz