Nie popełniaj tego błędu w CV!

błędy w CV

Jakie CV najprawdopodobniej zostanie odrzucone w procesie rekrutacji? Na co wyczuleni są pracodawcy w Czarnej Białostockiej? Czy jesteś tego świadom co możesz robić nie tak?

Większość poradników edukuje osoby szukające pracy, jak tworzyć profesjonalne CV, jakie informacje przekazywać potencjalnemu pracodawcy i jak zaprezentować swoją kandydaturę do pracy. Wiele osób, zanim wyśle aplikacje na wybrane oferty pracy w Czarnej Białostockiej, chętnie korzysta w tego typu porad. Faktycznie są one bardzo przydatne, bowiem uświadamiają dość istotne kwestie.

Niewiele jednak porad dotyczy informacji o tym, czego nie powinno się umieszczać w CV, jak nie tworzyć dokumentów aplikacyjnych i jakich błędów nie popełniać, żeby CV nie trafiło do kosza.

Błąd nr 1 – to samo CV na wszystkie stanowiska.

Bardzo częstym błędem, popełnianym przez kandydatów, jest to, że posiadają tylko jedno CV, które wysyłają wszystkim pracodawcom. Kiedy ubiegamy się zatrudnienie i aplikujemy na dane ogłoszenie o pracę, powinniśmy każdorazowo nasze curriculum vitae dostosować do danej rekrutacji. Jak to zrobić? Wzorując się na treści danej oferty, powinniśmy punkt po punkcie przekonać potencjalnego pracodawcę, że spełniamy jego oczekiwania. Jeśli udowodnimy rekruterowi, że pasujemy na dane stanowisko – jesteśmy na wygranej pozycji.

Dodaj komentarz