Czym tak naprawdę zajmuje się HR-owiec?

HR-owiec

W niemal każdej firmie jest dział HR, jednak tak naprawdę niewiele osób dokładnie wie, czym on się zajmuje. Okazuje się, że do obowiązków osób pracujących w tym charakterze należy nie tylko rekrutacja kandydatów na poszczególne stanowiska.

Kim jest pracownik HR?

Pracownik w dziale HR musi być pozytywnie nastawiony do wykonywanych przez siebie obowiązków. Powinien być komunikatywny, a także wyróżniać się wysoką kulturą osobistą. Bardzo ważne jest to, aby HR-owiec był otwarty na świat i zmiany w nim zachodzące. Rozmowa z ludźmi powinna być dla takiego pracownika prawdziwą przyjemnością. Dzięki temu nie będzie się on męczył, ani stresował podczas wykonywania swoich obowiązków.

Najciekawsze jest to, że wcale nie musi mieć ukończonych kierunkowych studiów. Mile widziane w tym przypadku są oczywiście studia z zakresu socjologii, czy też psychologii, które pozwalają na szybsze i łatwiejsze odnalezienie się w tym zawodzie. Pracownik w tym dziale powinien znać język angielski, ponieważ wiele przedsiębiorstw stawia na rozwój na rynkach zagranicznych. Mile widziane są także inne języki, takie jak niemiecki, francuski czy też hiszpański. Pracownik na tym stanowisku musi mieć chęć ciągłego rozwoju. W tym zawodzie ważne jest to, aby się nieustannie dokształcać. Są organizowane również specjalne kursy i szkolenia wspomagające pracę HR-owców.

Dodaj komentarz