Do biura z ukochanym pupilem. Czy to dobry pomysł?

pies w biurze

Masz swojego ukochanego pieska, którego musisz zostawiać w domu na niemal cały dzień? Chciałbyś zabierać go ze sobą do biura? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – w wielu firmach to jest możliwe! Jednak czy to dobry pomysł?
Mieszkańcu miejscowości Zabłudów, możesz  znaleźć pracodawcę, który chętnie pozwoli Ci na przychodzenie do pracy z Twoim ukochanym pupilem! Sprawdźmy jednak, czy to aby na pewno taki dobry pomysł.

Wszystko zależy od zwierzęcia

Jeżeli jesteś właścicielem niewielkiego pieska, który większość czasu śpi, za to uwielbia pieszczoty – z pewnością nie będzie on sprawiał trudności. Pamiętaj o tym, że w tym przypadku warto spojrzeć także na swoich współpracowników. Jeżeli posiadasz bardziej żywe i ruchliwe zwierzę, które nie da Ci ani chwili wytchnienia, wtedy nie będziesz mógł skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków, a ponadto rozproszy to również Twoich współpracowników. To oznacza, że takie decyzje powinno podejmować się wspólnie, w grupie. A całość powinna być dostosowana odpowiednio do charakteru konkretnego zwierzęcia. Raczej nikt z pracowników nie będzie chciał zabrać ze sobą kota, który jest raczej pupilem domowym i stresuje się w nowym otoczeniu.

Alergie w biurze

Warto pamiętać również o tym, że część pracowników może być uczulona na sierść poszczególnych zwierząt. W takiej sytuacji warto to wszystko dokładnie określić wcześniej, przed tym jak któryś ze współpracowników zdecyduje się na przychodzenie do pracy z pieskiem.

Dodaj komentarz