Jak poradzić sobie z pytaniem o nasze słaby strony na rozmowie w sprawie pracy?

pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

Pracodawcom w Dąbrowie Białostockiej zależy na zrekrutowaniu najlepszych pracowników. Nic zatem dziwnego, że rozmowy rekrutacyjne prowadzone są w sposób niezwykle dokładny. Czasem pracodawcy decydują się nawet na 3 bądź 4 etapy rekrutacji, byleby jak najlepiej poznać przyszłego pracownika. Liczba ofert pracy w Dąbrowie Białostockiej, jest ograniczona, dlatego wśród kandydatów panuje zagorzała rywalizacja. Każdy chce się sprawdzić, byleby wypaść najlepiej na tle konkurencji. kandydaci sporo czasu poświęcają na przygotowanie sobie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania rekrutacyjne.

Jednym z pytań, które pojawia się na każdym spotkaniu w sprawie pracy jest pytanie o nasze słabe strony. Czy warto odpowiadać na to pytanie szczerze? Generalnie warto kierować się zasadą szczerości, ale pamiętajmy o tym, że ubiegamy się o pracę w Dąbrowie Białostockiej, dlatego zanim udzielimy odpowiedzi, zastanówmy się dobrze, czy spodoba się ona naszemu potencjalnemu pracodawcy? Nawet jeśli mamy jakąś ewidentną wadę, ale nad nią pracujemy – może zostać to odebrane na nasz plus. Dla pracodawcy istotny będzie zarówno fakt, że dostrzegamy nasze niedoskonałości, a także że świadomie podejmujemy pracę nad nad ich zniwelowaniem.

Dobrym rozwiązaniem będzie przekłucie naszych wad w zalety. Np. fakt, że nie prosimy nikogo o pomoc, przez co dłuży nam się wykonanie danego zadania, możemy obronić tym, że pracujemy samodzielnie i lubimy dochodzić do rozwiązań. Wówczas taka cecha może zostać odebrana jako wysokie ambicje. Jednak nie w każdej firmie. Są bowiem organizacje, dla których jedną z najważniejszych wymagań jest umiejętność pracy w grupie. Przeczytajmy dokładnie treść ogłoszenia o pracę, które rozwieje nasze wątpliwości w tym zakresie.

Dodaj komentarz