Jak przeżyć pierwszy dzień w nowej pracy?

pierwszy dzień w pracy

O pracę w Zambrowie nie jest łatwo. Na jedno ogłoszenie o pracę, przeważnie aplikuje cała masa zainteresowanych kandydatów. Przez tak dużą falę chętnych niezwykle trudno jest się przebić. Ale w końcu udaje Ci się i dostajesz ofertę pracy w Zambrowie. Cieszysz się niezmiernie. Ale radość miesza się z wątpliwościami. Jak zostanę odebrany przez zespół, czy przypadnę do gustu mojemu przełożonemu? Czy zrobię dobre pierwsze wrażenie? Czy wiem jak się ubrać? Jak mam się zachowywać? Czy rozpoczynać pierwszy rozmowę z napotkanymi pracownikami, czy raczej poczekać, aż ktoś do mnie zagada jako pierwszy?

To zaledwie część wątpliwości, które pojawiają się, kiedy zaczynamy nową pracę i mamy udać się do miejsca, gdzie nikogo nie znamy. Czy możemy się jakoś przygotować, aby ten dzień minął nam przyjemnie, oraz aby jedyną myślą, jaka przychodzi nam jak pomyślimy o tym dniu nie był stres i obawy?

Możemy przygotować się zarówno merytorycznie, jak i fizycznie. Dobrze będzie, jeśli dowiemy się, jaki sposób ubierania jest preferowany u nowego pracodawcy. Oczywiście możemy to podpatrzeć na materiałach dostępnych w sieci. Jednak lepszym sposobem – bardziej aktualnym – będzie dokonanie małego badania, już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej. W końcu zostaniemy wpuszczeni do firmy, gdzie najprawdopodobniej będzie nam dane zobaczyć część załogi pracowniczej. Oczekując na spotkanie, bądź mijając się z kimś z pracowników, zerknijmy jaki styl ubierania tam panuje.

Kolejną bardzo istotną kwestią o ile nie ważniejszą niż powyższa kwestia, jest nasze nastawienie. Zadbajmy o to, żebyśmy do pracy poszli wypoczęci. Dobrze jest w dzień poprzedzający ten ważny dzień zadbać o relaks. Warto wybrać się na spacer, żeby pooddychać świeżym powietrzem. Koniecznie też połóżmy się wcześniej spać. A w pracy – przede wszystkim bądźmy sobą. Udawanie kogoś kim nie jesteśmy prędzej czy później wyjdzie. Zachowujmy się w sposób naturalny i nie zapominajmy o szczerym uśmiechu.

Dodaj komentarz