Jak rekruter sprawdza CV?

jak rekruter sprawdza CV

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym kierują się rekruterzy kiedy podchodzą do sprawdzania CV. Na jakie elementy zwracają uwagę, które rzeczy są dla nich nieistotne? Jak radzą sobie z dużą liczbą aplikacji, które wpłyną na poszczególne ogłoszenia o pracę w Choroszczy?

Bardzo często jest tak, że na daną ofertę pracy, wpływa bardzo dużo dokumentów aplikacyjnych. Rekruter na swojej skrzynce pocztowej znaleźć może dziesiątki, a czasem nawet setki aplikacji. Spróbuj postawić się na jego miejscu. Czy czytasz każde CV od A do Z? Nie masz na to czasu najzwyczajniej w świecie.

Rekruter przeważnie ustala sobie, pewien klucz na podstawie którego selekcjonuje curriculum vitae. Selekcjonuje to dobre określenie, ponieważ faktycznie część dokumentów zostawia, a część przenosi do kosza. Wiadomo czym kieruje się przy takiej selekcji – kluczem ustalonym na podstawie wytycznych z ogłoszenia.

Kandydat, który spełnia oczekiwania pracodawcy w Choroszczy wynikające z treści ogłoszenia o pracę, przy tym skupia się na konkretach i w przystępny sposób przedstawia swoje doświadczenia zawodowe oraz kwalifikacje, ma duże szanse w procesie rekrutacji.

Warto wiedzieć jeszcze o tym, gdzie najpierw wędruje wzrok rekrutującego. Nie da się ukryć, że zazwyczaj jako pierwsze, rzuca się w oczy zdjęcie kandydata. Jednak nie to fotografia jest najważniejsza. Najważniejsze jest to, co pracodawca w Choroszczy zyska zatrudniając konkretną osobę. Dlatego najważniejsze jest doświadczenie oraz posiadane umiejętności.

Dodaj komentarz