Jak rekrutować najlepszych kandydatów do pracy?

rynek pracownika

Sytuacja na rynku pracy, kształtuje w zależności od wielu czynników. Zapotrzebowanie na poszczególne stanowiska, wynikać może m.in. z wejścia na rynek dużej firmy z danej branży. Pomimo, że specjaliści starają się przewidzieć trendy występujące na rynku, to jednak wciąż pracodawcy mają problem ze znalezieniem dostępnych kandydatów do pracy. Przyczyna może leżeć w tym, że szkoły wyższe nie nadążają w wypuszczaniu absolwentów na rynek pracy.

Jak sobie radzą pracodawcy w sytuacji kiedy w danej branży panuje rynek pracownika?

Jednym z działań, które podejmują pracodawcy, jest angażowanie agencji pośredniczących w znalezieniu kandydatów. Zadaniem takie headhuntera, który pracuje w takiej agencji, jest pozyskanie pracownika na dane stanowisko. Headhunterzy nie mają jednak łatwo, ponieważ każdy specjalista, który jest aktywny zawodowo, z pewnością pracuje na całkiem przyzwoitych warunkach. Dlatego starają się dowiedzieć się na jakich warunkach tacy pracownicy są zatrudnieni, aby móc zaproponować im lepszą ofertę.

Pracodawcy, którzy decydują się na zamieszczenie ofert pracy na portalach, informują w swoich ogłoszeniach o niezwykłych korzyściach, wynikających z podjęcia angażu właśnie u nich. Karta sportowa i darmowy pakiet medyczny nie robią już na kandydatach wrażenia. W dzisiejszych czasach pracownika na eksperckie stanowisko pozyskuje się poprzez zaoferowanie benefitów takich jak: darmowe lunche, zwrot kosztów dojazdu do pracy, czy nawet darmowe zakwaterowanie. Wielu jest bowiem kandydatów do pracy z mniejszych miejscowości, takich jak Szczuczyn. Coraz więcej pracodawców umożliwia zatem pracę zdalną w Szczuczynie. Elastyczność pracodawcy i umiejętność dostosowania się do potrzeb kandydatów sprawiają, że pozyskanie pracowników nawet z najbardziej odległych regionów Polski jest możliwe.

2 thoughts on “Jak rekrutować najlepszych kandydatów do pracy?”

  1. No właśnie, na chwilę obecną pracodawcy się prześcigają w pomysłach czym ściągnąć do siebie pracownika.

Dodaj komentarz