Jak trafić do serca rekrutera?

oferty pracy w Mońkach

Większość kandydatów, podczas tworzenie swojego CV, skupia się na swoich atutach. Z największą starannością przedstawia swoje bogate doświadczenie, informuje o odbytych szkoleniach i kursach, a także uzyskanych certyfikatach. Przedstawia również języki jaki zna. Generalnie przedstawia się w samych superlatywach.

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że kandydat jest świadomy swojej wartości. Chodzi tutaj o to, aby postawił się w roli rekrutera. Jeśli postawi się w roli rekrutującego, być może nieco inaczej podejdzie do tematu sporządzania dokumentów aplikacyjnych wysyłanych w odpowiedzi na ogłoszenia o pracę w Mońkach.

Każdy rekruter podchodzi do selekcji otrzymanych CV zgodnie z pewnym kluczem. Jeśli uważasz, że czyta każdy życiorys zawodowy od deski do deski – jesteś w błędzie. Nie ma na to najzwyczajniej w świecie czasu. Najczęściej w ciągu kilku sekund jest w stanie ocenić, czy dany kandydat nadaje się na to stanowisko, czy też nie. Zadaniem świadomego kandydata, jest umieścić najważniejsze informacje w taki sposób, aby rekrutujący znalazł je w ciągu kilku pierwszych sekund.

Najlepszym do tego miejscem będzie początek każdej z sekcji. Dlatego najważniejsze kwestie związane z naszym doświadczeniem zawodowym, warto umieścić na początku sekcji “doświadczenie”. Jeśli w ciągu kilku sekund, rekruter znajdzie kwestie, które są zgodne z jego kluczem, istnieje duża szansa, że przeczyta całe CV.

Jaki jest klucz sprawdzania CV przez rekrutującego? Można przypuszczać, że najcenniejszym kandydatem będzie ten, który spełni oczekiwania pracodawcy w Mońkach. A to jakie są oczekiwania pracodawcy przeczytać można w każdej ofercie pracy w Mońkach. Twoim zadaniem jest umieścić najbardziej istotne informacje właśnie tak, gdzie rekruter na początku zawiesza wzrok.

Dodaj komentarz