Jak zbudować swój wizerunek profesjonalisty?

wizerunek profesjonalisty

Czy wiesz jak możesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy w Sejnach? Czy świadome budowanie marki własnej coś Ci mówi? Jeśli nie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Zapraszam do lektury.

Budowanie swojego wizerunku na rynku pracy, jest potrzebne nie tylko wtedy kiedy szukasz pracy w Sejnach. Doświadczenie pokazuje, że za kreowanie swojego wizerunku powinno się brać dużo wcześniej.

Jak i gdzie budować swoją markę własną na rynku pracy w Sejnach?

Najlepiej stworzyć swój profil na jednym z portali społecznościowych związanych z rynkiem pracy. Część tego typu portali jest bardzo ogólnych i można spotkać na nich przedstawicieli wszystkich branż. W sieci istnieją również portale, w których spotkać można poszczególne grupy pracowników. Dlatego zarówno rekruterzy, jak i agencje pośrednictwa pracy poszukując poszczególnych pracowników dobrze wiedzą, gdzie zajrzeć do sieci.

Na swoim profilu każdy świadomy pracownik, powinien zbudować swój życiorys zawodowy. Zamieścić powinien informacje dotyczące swoich poprzednich pracodawców, stanowisk jakie zajmował oraz zadań, którymi się zajmował. Powinien również zamieścić swoje osiągnięcia – najlepiej te najbardziej spektakularne.

Powinien także zadbać o pozytywne opinie wystawione przez swoich dotychczasowych bezpośrednich przełożonych, pracowników, czy też klientów, których miał okazję obsługiwać.

Zamieszczenie w CV linku do swojego profilu na portalu, znacząco podniesie Twoją wartość wśród kandydatów, którzy zaaplikowali na wybrane oferty pracy w Sejnach.

Dodaj komentarz