Jaka jest sytuacja stażystów na rynku pracy w Łomży

staż praca w Łomży

Bardzo wysokie podatki lokalne, kiepska infrastruktura transportowa a może brak wyraźnie określonej strefy inwestycyjne? Co stopuje przedsiębiorców przed tworzeniem nowych firm – oraz co za tym idzie – nowych miejsc pracy w Łomży?

Liczba osób bezrobotnych w Łomży zdecydowanie przewyższa liczbę dostępnych ofert pracy w Łomży. Jeśli już pojawiają się ogłoszenia o pracę, to najchętniej zatrudniani są stażyści. Dlaczego? Ponieważ godzą się na 3-miesięczne zatrudnienie za darmo. Chęć zdobycia doświadczenia zawodowego, wydaje się być w takim wypadku przepustką do tego, aby w przyszłości móc zdobyć lepszą pracę w Łomży?

Niekoniecznie, ponieważ osoby bezrobotne coraz częściej rozważają wyjazd za pracą do innego, lepiej rozwiniętego miasta. I choć na innym rynku nie brakuje miejsc pracy, to jednak pracodawcy o wiele bardziej wolą zatrudnić kandydatów, którzy jednak jakimś doświadczeniem zawodowym są w stanie się pochwalić. Takie podejście zaczyna tłumaczyć sytuację, w której młodzi mieszkańcy Łomży godzą się na pracę za darmo. Po prostu traktują ją jako inwestycję w siebie oraz w budowanie swojej ścieżki kariery zawodowej. Co z kolei ma być solidnym fundamentem na przyszłość. A nie oszukujmy się, na rynku pracy o wiele bardziej liczą się umiejętności praktyczne niż sucha wiedza wyniesiona ze szkoły.

Dodaj komentarz