Kiedy pracodawca planuje zwolnienia? Sprawdzamy po czym to poznać

po czym poznać że pracodawca chce nas zwolnić

Czasami zdarza się tak, że czujemy się w pracy inaczej – w firmie panuje nerwowa atmosfera, a my sami zaczynamy mieć złe przeczucia. Oczywiście, że nie zawsze będzie to miało pokrycie w rzeczywistości, jednak czasami warto zaufać swojej intuicji. To dotyczy również osób zatrudnionych w miejscowości Dąbrowa Białostocka w województwie podlaskim.

Jakie sytuacje mogą być oznaką tego, że szykują się zwolnienia? Z pewnością będzie to sytuacja, w której każdy z pracowników otrzymał premie, jedynie my nie zostaliśmy w tym uwzględnieni. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad tym, czy szef nie ma nas na celowniku. Być może za mało się staramy i powinniśmy bardziej przyłożyć do wykonywania swoich obowiązków? Warto wyciągnąć wnioski z takich zachowań.

Kolejna niepokojąca sytuacja występuje wtedy, gdy coraz częściej przełożony nas upomina. Nie otrzymujemy w zamian za pracę żadnych pochwał, nagród, za to słyszymy nieustannie słowa krytyki. To w niektórych sytuacjach można również uznać za sygnał ostrzegawczy. Plotki zazwyczaj nie są dobrym źródłem informacji. Jednak zazwyczaj znajduje się w nich jakieś, nawet najmniejsze ziarno prawdy. Właśnie dlatego, gdy usłyszymy niepokojące plotki na nasz temat, lepiej zweryfikować w odpowiedni sposób wiadomości, lepiej wyjaśniać takie sytuacja na bieżąco.

Dodaj komentarz