Które dane w CV warto podać potencjalnemu pracy w Dąbrowie Białostockiej?

dane w CV

Tworząc CV, większość kandydatów skupia się na dokładnym opisaniu doświadczenia zawodowego, wykształcenia czy też swoich atutów. W dokumentach aplikacyjnych podajemy również inne informacje, które, nie wiedzieć czemu, niektórzy kandydaci traktują marginalnie. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, jak faktycznie pracodawca w Dąbrowie Białostockiej, może interpretować niektóre informacje umieszczone w CV.

Które dane powinno się umieszczać w CV?

Ogólnie się przyjęło, że część danych personalnych kandydaci powinni podać w CV. Do takich danych zalicza się z pewnością: imię, nazwisko, telefon i adres mailowy. Są to podstawowe informacje, umożliwiające identyfikację danego kandydata. Numer telefonu oraz adres mailowy pozwala na skontaktowanie się z daną osobą i zaproszenie jej na rozmowę kwalifikacyjną.

Które dane można pominąć w CV?

Dane dotyczące naszego stanu cywilnego, miejsca zamieszkania, czy wieku, nie musimy podawać w CV. Warto jednak pamiętać, że informacja o tym, że zamieszkujemy region, w którym znajduje się siedziba firmy, będzie z pewnością pozytywnie postrzegane przez potencjalnego pracodawcę. Pracodawca z Dąbrowy Białostockiej będzie spokojniejszy, jeśli pracownik mieszka na miejscu. Odpadają wówczas wszelkie problemy związane z dojazdem, czy też koniecznością przeprowadzenia się.

Wiek umieszczony w CV może przypaść do gustu jednemu pracodawcy w Dąbrowie Białostockiej, inny może mieć  niezbyt przychylne podejście. Tak samo jak stan cywilny, również niesie ze sobą pewne informacje.

Czasami pracodawcy jasno przekazują informacje, jakich danych oczekują od kandydatów w dokumentach aplikacyjnych. Tego typu informacje możemy przeczytać w ogłoszeniach o pracę w Dąbrowie Białostockiej. Tego typu praktyki nie są zbyt dobrze oceniane przez kandydatów. Wyjątek stanowi np. prośba o dołączenie swojego portfolio, które przedstawia umiejętności kandydata. Tego typu informacji, pracodawca nie wyczyta przecież w CV.

Dodaj komentarz