Lato i upał… Jak ubrać się na rozmowę o pracę w takich warunkach?

ubranie na rozmowę o pracę

Strój na rozmowę kwalifikacyjną przede wszystkim powinien być wygodny i komfortowy dla osoby, która go nosi. Jest to bardzo istotne, o czym przekonało się już wiele osób. Wysoka temperatura i letnie słońce skłania do wybrania przewiewnej odzieży w jasnych kolorach. Jednak co w takiej sytuacji z elegancją?

Odpowiednia stylizacja to klucz do sukcesu

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawdza się stwierdzenie – „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Właśnie dlatego powinieneś przywiązać szczególną uwagę do swojego ubioru. Nawet jeśli na dworze jest trzydzieści stopni, Ty powinieneś być ubrany elegancko. Nie stawiaj jednak na sztywne koszule. Pamiętaj o tym, by wybrać przewiewne materiały, które zapewnią Ci odpowiedni komfort.

Dobrym pomysłem jest postawienie na naturalne materiały i jasne kolory, które będą odbijać promienie słoneczne. Strój powinien być oficjalny, jednak dość lekki. Zrezygnuj raczej z wzorzystych sukienek. Postaw na nieco bardziej stonowany kolor. Przewiewna sukienka, na przykład w beżowym kolorze, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jej krój powinien być elegancki, nie ubierz na siebie sukienki plażowej! W razie potrzeby odśwież swoją garderobę. Takie kreacje są uniwersalne i mogą być dla Ciebie przydatne w wielu różnych sytuacjach. Każda z nas w swojej szafie powinna posiadać eleganckie stroje.

Dodaj komentarz