Lepsze studia czy kursy i szkolenia?

szkolenia kursy zawodowe

Sytuacja młodych na rynku pracy w Sejnach nie należy do najłatwiejszych. Nic zatem dziwnego, że intensywnie zastanawiają się jak kształtować swoją ścieżkę kariery zawodowej. Dla wielu osób studia wydają się być jedynym słusznym rozwiązaniem. Dla innych z kolei będą stratą czasu. A ja myślę, że to zależy od wielu kwestii. Jeśli jesteś w bardzo młodym wieku, tj. przed maturą i zastanawiasz się w którą stronę powinny zmierzać twoje dalsze działania, warto abyś rozważył studia.

Dlaczego warto studiować?

Chociażby dlatego, że bardzo wielu pracodawców w Sejnach nadal bierze pod uwagę posiadany dyplom ukończenia szkoły, podczas procesu selekcji kandydatów. Mówiąc krótko – wykształcenie wyższe może być przepustką do ubiegania się o etat w danej firmie.

Inaczej sytuacja ma się w przypadku pracowników, którzy pracują w danym zawodzie ładnych parę lat. Świetnym przykładem mogą być oferty pracy dla programistów, w których nikt nie umieszcza informacji o wymaganiach dotyczących poziomu wykształcenia. W takim zawodzie najważniejsze jest doświadczenie zawodowe i projekty, w których brało się udział. Dlatego wybór uczelni wyższej w tym przypadku mija się z celem.

Kiedy warto udać się na szkolenia zawodowe i kursy doszkalające?

Na kurs warto zdecydować się wtedy, kiedy zależy nam na podniesieniu kwalifikacji zawodowych, a nie nauki danego tematu od podstaw. Na tego typu szkolenia przychodzą osoby, które chcą zaktualizować stan posiadanej wiedzy. Osoby, które chcą zapoznać się z tematem od podszewki powinny zdecydować się na studia.

Dodaj komentarz