Mocne strony pracownika w Goniądzu

mocne cechy pracownika

Na każdej rozmowie kwalifikacyjnej pada z pewnością jedno pytanie: “Jakie są Pana/ Pani mocne strony”. Jak na nie odpowiedzieć, żeby z jednej strony nie wyjść na osobę pyszną, ale z drugiej nie pokazać, że nie jesteśmy pewni siebie? Z tego typu dylematami zmagają się na co dzień mieszkańcy Goniądza, którym zależy na tym, aby dobrze wypaść na rozmowie w sprawie pracy i w konsekwencji dostać wymarzoną pracę.

Zacznijmy od tego, aby uświadomić sobie swoją wartość. Aby przyszły pracodawca uwierzył, że jesteśmy wartościowym materiałem na pracownika, najpierw my sami musimy mieć tę świadomość. Stwierdzenie, że jesteś tym, kim uważasz że jesteś, doskonale oddaje sens poczucia własnej wartości oraz tego jak postrzegają nas inni.

Jak zatem sprawić, że poczujemy prawdziwą pewność siebie? Dobrym sposobem jest wypisanie sobie na kartce rzeczy, za które siebie lubimy. Natomiast w kontekście znalezienia nowej pracy, lepiej sprawdzi się chociażby poczytanie treści ofert pracy w Goniądzu i uświadomienie sobie, że spełniamy oczekiwania większości pracodawców.

Jak udzielić odpowiedzi na pytanie o nasze mocne strony?

Warto przygotować sobie wcześniej odpowiedź na to pytanie, jednak nie polecam udzielać odpowiedź w formie recytowanej. Nie wzbudzimy wówczas zaufania u pracodawcy, a efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Jakie mogą być mocne strony kandydata do pracy w Goniądzu? Z pewnością takie, w przypadku których możemy udowodnić naszą zaletę. Udowodnijmy dobrym przykładem, że potrafimy skutecznie zarządzać czasem, jesteśmy kreatywni, pracowici oraz skuteczni w działaniu.

Dodaj komentarz