Opisz swoje życie zawodowe

doświadczenie zawodowe w CV

Wiele osób zmaga się z napisaniem świetnego CV. Jest to trudny orzech do zgryzienia, jednak można sobie z nim poradzić. My podpowiemy, w jaki sposób stworzyć życiorys, który przyciągnie uwagę rekrutera.

Co jest najważniejszym elementem CV?

Nie da się jednoznacznie określić, który element CV jest najważniejszy. Ten dokument składa się z kilku sekcji, które są równie ważne, dlatego żadnej z nich nie można pominąć. Życiorys musi być pozbawiony ewentualnych błędów – nie tylko merytorycznych, ale również ortograficznych i stylistycznych.

W tym dokumencie z pewnością muszą znaleźć się dane osobowe, bez których rekruter nie mógłby skontaktować się z kandydatem. W związku z tym kandydat powinien podać swój numer telefonu oraz adres mailowy.

Nie zapominaj również o wypisaniu swojego doświadczenia zawodowego. Warto pokrótce opisać stanowisko, na którym wcześniej pracowałeś. Możesz opisać funkcje, które pełniłeś. Dzięki temu potencjalny pracodawca otrzyma lepszy obraz pracownika. Zacznij od ostatnio wykonywanej pracy.

Kolejny istotny element to opis posiadanych umiejętności. Tutaj muszą znaleźć się informacje o znajomości języków obcych, a także posiadaniu innych specjalistycznych uprawnień. W tym przypadku nie pomijaj również posiadanych kompetencji miękkich, które przydają się w bardzo wielu zawodach. Bardzo ważne jest to, aby na bieżąco aktualizować dane zawarte w tym dokumencie.

Dodaj komentarz