Praca w Choroszczy – od bezrobotnego do pracownika

rozwój zawodowy Choroszcz

Choroszcz, to niewielkie miasto o powierzchni 16,8 km², w którym żyje 5 818 mieszkańców. Miasto należy do powiatu białostockiego, który razem z powiatem sokolskim oraz z Miastem Białystok, bierze udział w projekcie o szczytnej nazwie: „Kwalifikacje, doświadczenie i praca – to się opłaca!”. Inicjatywa została zorganizowana przez Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku. Od 1 kwietnia 2017 roku do 31 maja 2017 potrwa przyjmowanie zgłoszeń do programu, a sam projekt ma potrwać do 31 lipca 2018 roku. Na podstawie oceny poziomu posiadanej wiedzy i kompetencji, zostanie ustalony indywidualny plan działania. Kształcenie obejmuje zarówno rozwój zawodowy – poprzez kursy i szkolenia, ale również wsparcie psychiczne – realizowane poprzez warsztaty coachingowe oraz spotkania z psychologiem. Celem projektu jest rozwój zawodowy oraz jak najbardziej skuteczne przygotowanie mieszkańców do pracy w Choroszczy.

Indywidualny plan działań ustalany jest na podstawie spotkania doradcą zawodowym. Na każdą osobę przypada po 5 godzin do zrealizowania na 2-3 spotkaniach. Kolejny etapem jest monitorowanie oraz, w przypadku konieczności, ewentualna aktualizacja ustalonego planu. Weryfikowanie działań następuje podczas 2-godzinnych spotkań. Każdy uczestnik będzie również brał udział w specjalnych warsztatach motywacyjnych, dzięki którym motywacja do pracy będzie utrzymywana na niezmiennie wysokim poziomie. Na każdą edycję zaplanowano 4 dni szkoleniowe po 8 godzin dziennie. Każdemu uczestnikowi przypada również ok. 5 godzin rozmów z psychologiem. Spotkania szkoleniowe mają być przeprowadzane w wymiarze aż 120 godzin. Grupy będą natomiast formowane z 8-12 osób. Kursy mają przygotować uczestników do podjęcia pracy na stanowiskach takich jak: Specjalista ds. obsługi klienta, Konsultant telefoniczny a także Przedstawiciel handlowy.

Ponadto dla wszystkich uczestników będą przygotowane warsztaty z efektywnych metod szukania pracy. Kandydaci dowiedzą się odnajdywać najlepsze oferty pracy w Choroszczy, jak stworzyć CV i list motywacyjny, oraz jak przygotować się do odbycia rozmów kwalifikacyjnych.

Dodaj komentarz