Chcesz dostać pracę w Ciechanowcu? Zastanów się jakie informacje umieszczasz w CV

informacje w CV

Jak napisać CV, które w dość szybkim czasie zostanie pozytywnie ocenione przez rekrutera w Ciechanowcu? Jakie informacje warto umieścić, a jakie sobie darować?

Jednym z najgorszych błędów, jakie popełniają kandydaci ubiegający się o zatrudnienie jest tworzenie zbyt długiego CV. Rekruter ma ograniczony czas, tym bardziej, jeśli na jego skrzynce znajduje się ogromna liczba aplikacji. Dlatego szanując ograniczony czas osoby prowadzącej rekrutację, zredukuj zbyt długie CV. Zamieść jedynie ważne informacje, z punktu widzenia stanowiska na które się ubiegasz. Pozwól, aby rekruter przeczytał w Twoim curriculum vitae jedynie te informacje, które są interesujące z punktu widzenia danego procesu rekrutacyjnego. Informacje dostosuj do wymagań zamieszczonych w poszczególnych ofertach pracy w Ciechanowcu.

Jeśli podczas swojej drogi zawodowej, pracowałeś u różnych pracodawców w Ciechanowcu, a charakter pracy i branża, znacząco się od siebie różniły, to w CV umieść jedynie te miejsca pracy, które mogą mieć znaczenie, w związku ze stanowiskiem o które się ubiegasz. Jeśli aplikujesz na ofertę pracy na stanowisko Księgowego, nie ma najmniejszego sensu umieszczać w CV, że na początku swojej drogi zawodowej pracowałeś jako pomoc kuchenna. Chcesz dostać pracę w Ciechanowcu jako kierowca – dostawca? Czy będzie miało znaczenie dla potencjalnego pracodawcy Twoje, że kiedyś tam pracowałeś jako opiekun osób starszych?

Informacje w swoim życiorysie umieszczaj w selektywny sposób. Wybieraj tylko te, które mogą zainteresować rekrutera. Dzięki temu, osoba czytająca bardzo szybko znajdzie cenne informacje na Twój temat. Zbyt długie dokumenty czyta się niekomfortowo i zajmuje to zbyt dużo czasu.

Dodaj komentarz