Prezentacja podczas rozmowy kwalifikacyjnej? To coraz częstsze zjawisko!

prezentacja podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Rekrutacje na poszczególne stanowiska są coraz bardziej skomplikowane i długotrwałe. Jest to spowodowane tym, że poszczególne firmy chcą zatrudnić jak najlepszych pracowników w swoim fachu. Jest to szczególnie widoczne podczas procesów rekrutacyjnych prowadzonych w dużych przedsiębiorstwach. Okazuje się, że niektórzy rekruterzy wymagają od potencjalnych pracowników prezentacji!

Prezentacja to szansa dla Ciebie!

Podczas rozmowy rekrutacyjnej zawsze pada bardzo wiele pytań skierowanych do kandydata. Może go to przytłoczyć, a nie wszystkich odpowiedzi możemy być pewni. Właśnie dlatego prezentacja podczas takiego spotkania jest szansą na to, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Warto uprzednio przygotować się do wystąpienia, tak aby rekruter nie zaskoczył nas tym zadaniem. Podczas takiej prezentacji warto skupić się na swoim dorobku zawodowym. Ważne jest wykazanie się komunikatywnością, poczuciem humoru oraz opanowaniem. Kiedy prezentacja dotyczy konkretnego zagadnienia, które jest związane z daną branżą – w tym przypadku ważna jest merytoryka. Sama komunikacja i odpowiednie przedstawienie zagadnienia jest również bardzo istotne. Podczas prezentacji należy być pewnym siebie. W tym przypadku nie bez znaczenia jest sama postawa ciała, która powinna być prosta. Sam kandydat powinien utrzymywać kontakt wzrokowy z rekruterem.

Dodaj komentarz