Prośba o podwyżkę? Musisz ją odpowiednio uargumentować!

rozmowa o podwyżce

Jeżeli chcesz poprosić swojego szefa o podwyżkę, skup się na merytorycznych argumentach! Nie ma niczego złego w tym, że chcesz zarobić więcej za dobrze wykonywaną pracę. Odpowiednio przygotuj się do tej rozmowy, a zwiększysz swoje szanse na sukces.

Każdy pracownik, niezależnie od miejsca zamieszkania ma prawo negocjować warunki współpracy z pracodawcą, a także ubiegać się o podwyżkę. To dotyczy również mieszkańców miejscowości Augustów. Jak zatem sprawić, by szef przekonał się co do słuszności tej decyzji?

Tych argumentów lepiej nie używaj podczas rozmowy

Skup się na argumentach, które będą świadczyły o Twoim zaangażowaniu, a także posiadanych kompetencjach. To oznacza, że powinieneś raczej unikać argumentów dotyczących innych osób. Nie porównuj się do innych współpracowników, ponieważ jest to nie tylko niekoleżeńskie, ale również wpływa negatywnie na odbiór Twojej osoby przez pracodawcę. Nie skupiaj się również na zarobkach innych osób, a także ich wysokości. Próba szantażu także może spełznąć na niczym. Podczas takich rozmów powinieneś być w pełni kulturalny, a także dyskretny. Wtedy masz szansę uzyskać zamierzony efekt. Nie podchodź do tego tematu w sposób roszczeniowy, ponieważ wpłynie to negatywnie na odbiór Twojej osoby przez Twojego pracodawcę. Bądź profesjonalistą od początku do końca!

Dodaj komentarz