Przedstaw się pracodawcy w Drohiczynie od najlepszej możliwej strony

portfolio kandydata do pracy

Ubiegasz się o pracę w Drohiczynie. Zależy Ci na konkretnym stanowisku. Stworzyłeś CV i list motywacyjny, w których zaprezentowałeś się jako idealny kandydat. Zanim jednak wyślesz swoje dokumenty aplikacyjne w odpowiedzi na wybraną ofertę pracy w Drohiczynie, zastanów się, czy zrobiłeś wszystko co w Twojej mocy, aby dostać tę pracę.

Jakie elementy mogą podnieść wartość Twojego CV w oczach pracodawcy w Drohiczynie?

Jeśli zawodowo zajmujesz się działalnością, którą mógłbyś się pochwalić – zrób to. Wielu jest specjalistów, którzy efekty swojej pracy mają dostępne na swojej stronie internetowej. Jeśli jesteś fotografem, grafikiem, czy prowadzisz bloga – pochwal się Tym! Zamieść link prowadzący do Twojej strony www.

Żadne słowo pisane nie odda tego, co może ocenić oko rekrutera. Jeśli posiadasz efektowne portfolio, a Twoja działalność związana jest z Twoją drogą zawodową zdecydowanie powinieneś pokazać je swojemu potencjalnemu pracodawcy.

Jeśli posiadasz również profil na portalu związany z Twoją działalnością zawodową i zawiera on więcej informacji, niż CV – umieść właściwy link. Tego typu profile mogą być źródłem cennej wiedzy dla rekrutującego, ponieważ poza informacjami dotyczącymi doświadczenia, przebytych kursów i szkoleń, gromadzą również opinie, współpracowników, klientów, a nawet poprzednich pracodawców w Drohiczynie. Czy istnieje bardziej rzetelna opinia na temat danego pracownika niż właśnie wystawione rekomendacje?

Dodaj komentarz