Rekruter nie taki zły

praca Michałowo

Mieszkańcy Michałowa, którzy szukają pracy, swoje pierwsze kroki zazwyczaj stawiają na portalu z ogłoszeniami. Wyszukują interesujące ich oferty pracy w Michałowie, na te najbardziej im odpowiadające wysyłają CV i list motywacyjny i czekają na kontakt ze strony potencjalnego pracodawcy.

W końcu następuje ten moment – dostają telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Z początku odczuwają ogromną radość – w końcu ktoś do nich zadzwonił i zaprosił na spotkanie. Im bliżej terminu spotkania, tym euforia stopniowo zamienia się w stres i niepewność.

Czy rekrutera trzeba się bać?

Nie ma w tym niczego dziwnego, że chcemy zaprezentować się jak najlepiej, na spotkaniu w sprawie pracy. A jeśli nam na czymś bardzo zależy, wtedy pojawia się stres i strach przed niepowodzeniem. Jednak nie zapominajmy, że rekrutujący jest też człowiekiem. Jego pozornie trudne pytania, nie mają na celu wprawić nas w zakłopotanie. Rekruter działa w interesie pracodawcy i jego zadaniem jest zrekrutować najlepszych pracowników. Dlatego czasami tak bardzo niewygodne pytania, które padają na rozmowach rekrutacyjnych mają na celu sprawdzić, na ile nadajemy się na dane stanowisko pracy.

Nie musimy zatem obawiać się rekrutującego. Jeśli przyjdziemy przygotowani na rozmowę w sprawie pracy, zwiększymy swoje szanse na pozytywną ocenę potencjalnego pracodawcy w Michałowie.

Dodaj komentarz