Rezygnujesz z pracy – nie pal za sobą mostów!

zwolnienie z pracy

Kiedy kończymy pewien rozdział w naszym życiu, często staramy się całkowicie odciąć od danego tematu. Kiedy zakończyć mamy naszą działalność zawodową w danej firmie w Czarnej Białostockiej, mamy tę świadomość, że prędzej czy później znajomości firmowe rozwiążą się. Niezależnie od tego, czy to my rezygnujemy z pracy, czy pracodawca rezygnuje z nas zadbajmy o to, żebyśmy zostali dobrze zapamiętani.

Jak powinniśmy zachowywać się podczas okresu wypowiedzenia?

Po pierwsze – nie powinna spaść jakość naszej pracy. Być może nie będzie nam łatwo, kiedy to pracodawca w Czarnej Białostockiej wypowiedział nam umowę, jednak profesjonalizm powinniśmy zachować do ostatniego dnia naszego pobytu w organizacji. Wykonujemy zatem równie dobrze – jak dotychczas – wszystkie nasze obowiązki, a z pewnością zostawimy po sobie miły ślad. Nie zapominajmy również o tym, że każdy potencjalny pracodawca zawsze może skontaktować się z naszym poprzednim przełożonym w celu zapytania, jakim byliśmy pracownikiem. Jeśli chcemy, aby feedback był pozytywny, musimy się o to postarać.

Po drugie – zachowamy pozytywne relacje ze współpracownikami. Nawet z osobami, które jak podejrzewamy – przyczyniły się do naszego zwolnienia. Przyczyn wypowiedzenia umowy może być wiele – począwszy od krytycznej opinii wydanej przez niezadowolonego klienta, poprzez doniesienie na nas przez współpracownika po klasyczne niedopasowanie się do zespołu. Pomimo, że pracodawca podaje nam jak jest przyczyna naszego zwolnienia, to jednak tych czynników może być parę, a my nie jesteśmy w stanie do końca sprecyzować przyczyny. Być może nasze przypuszczenia to tylko oderwane od rzeczywistości wyobrażenia? Życie pokazuje, że świat bywa mały i często spotykamy kogoś znajomego w innym odległym nawet mieście. Poza tym ludzie się znają i być może nasz przyszły pracodawca dowie się od znajomego, że nie jesteśmy zbyt miłym współpracownikiem, dlatego nie zdecyduje się nas zatrudnić?

Dodaj komentarz