Rok wolnego, czyli gap year. Czy warto?

gap year

Coraz bardziej popularny staje się tak zwany gap year. Z tej możliwości korzystają w szczególności osoby przepracowane, które już nie mają sił na podejmowanie się dalszych obowiązków. Wiedzą, że jeżeli nie zrobią sobie odpowiedniej przerwy, wypalą się zawodowo. Może to być interesująca propozycja również dla osób mieszkających w miejscowości Suraż.

Czym dokładnie jest gap year?

To rok przerwy. Często ludzie decydują się na zrobienie sobie takiej przerwy pomiędzy jakimiś ważnymi okresami w ich życiu. Często taki gap year jest kojarzony raczej z maturzystami, którzy po prostu nie dostali się swój wymarzony kierunek studiów. Na tę możliwość decyduje się jednak coraz więcej osób dojrzałych. W trakcie rocznej przerwy zdobywają oni dodatkowe umiejętności, spełniają swoje marzenia, na przykład zwiedzając świat, a także w odpowiedni sposób się regenerują.

Jak wykorzystać rok przerwy?

Wiele osób po prostu w tym czasie zastanawia się nad swoją dalszą przyszłością, karierą zawodową. Biorą oni udział, na przykład w specjalistycznych kursach i zawężają swoje zainteresowania. Część pracowników w tym czasie zwiedza świat. Spełniają oni swoje marzenia o poznaniu tajemniczych kultur. Po zregenerowaniu sił wracają do swojego życia zawodowego ze zdwojoną siłą. To dobra propozycja dla wszystkich osób, które powoli wypalają się zawodowo.

Dodaj komentarz