Rozmowa o awansie nie musi być trudna

rozmowa o awansie

Jesteś ambitny i zależy Ci na rozwoju, a także podwyżce? Być może od dawna marzysz o awansie, jednak nigdy nie zebrałeś się na rozmowę ze swoim pracodawcą na ten temat? Do odważnych świat należy!

Awans może znacznie wzmocnić poczucie własnej wartości. Przynosi wiele pozytywnych skutków – nie tylko związanych z finansami. Jeżeli nie chcesz czekać na inicjatywę szefa, możesz wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zainicjować rozmowę o awansie. Tylko jak się za to zabrać?

Kultura to podstawa

Nastaw się na rozmowę w sposób pozytywny. Nie bądź roszczeniowy, raczej postaw na merytoryczne argumenty, które pokażą Cię z jak najlepszej strony. W ten sposób wykażesz się pełnym profesjonalizmem. Skup się na swoich osiągnięciach zawodowych i faktach. Przedstaw je szefowi podczas rozmowy, a zyskasz spore szanse na otrzymanie awansu!

Warto byś na samym początku zastanowił się nad tym, co konkretnie chcesz uzyskać i na jakich warunkach Ci zależy. Szef może Cię wprost zapytać o stanowisko, jakie chciałbyś objąć. Nie zapomnij również o dokładnym przeanalizowaniu wszystkich wymagań. Jeżeli ich nie spełniasz – lepiej nie rozpoczynaj rozmowy na temat awansu. Dobrym pomysłem będzie również wybranie odpowiedniego momentu. Zwróć uwagę na atmosferę panującą w firmie oraz to, czy w danej chwili szef będzie miał czas na rozmowę z Tobą.

Dodaj komentarz