Rozwój lokalnego rynku pracy w Drohiczynie

dotacje na działalność Drohiczyn

Władze gminy Drohiczyn, z uwagi na wysoki poziom bezrobocia (25% w samym Drohiczynie), prowadzą aktywne działania, które mogą mieć realny wpływ na redukcję bezrobocia oraz aktywizacją zawodową mieszkańców. Niewiele osób jest w stanie liczyć na faktyczną ofertę pracy w Drohiczynie, dlatego władze dbają o rozwój przedsiębiorczości a także przetwórstwa lokalnego. Szansę rozwoju gospodarki rynkowej upatrują w niesieniu wsparcia przy otwieraniu nowej działalności gospodarczej oraz rozwoju już istniejących.

W przypadku podejmowania nowych działalności przedsiębiorczych, ich właściciele mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości nawet do 100 000 zł. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na rozwój istniejących już działalności mogą otrzymać do 70% refundacji kosztów. Kwota dofinansowania, na które mogą liczyć może wynieść nawet 300 000 zł. Trzeba przyznać, że sumy prezentują się naprawdę przyzwoicie. Wsparcie finansowe tego rzędu, może realnie pomóc wystartować osobom, które nie dysponują odpowiednia sumą, pozwalającą na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Ponieważ wszystkie miejsca pracy w Drohiczynie są stale objęte, a wolne wakaty, niemal natychmiast znajdują nowych pracowników, pomysł dofinansowania działalności gospodarczych wydaje się być doskonałym rozwiązaniem. Oprócz tego, że poszczególni przedsiębiorcy uaktywniają się zawodowo jako pracodawcy, to jeszcze dają nowe miejsca pracy na rynku. Z takiego rozwiązania korzystają wszyscy: władze, mieszkańcy, rośnie pozycja miasta na arenie całego województwa oraz kraju, zmniejsza się poziom bezrobocia, pojawia się więcej ofert pracy, a ludziom żyje się po prostu lepiej.

Dodaj komentarz