Rozwój zawodowy w Jedwabne

praca Jedwabne

Jedwabne to niewielkie miasto położone w województwie podlaskim, którego powierzchnia wynosi 4,5 km². Liczba mieszkańców lekko przekracza 1,5 tys. a bezrobocie kształtuje się na poziomie ok. 31%. Sytuacja na rynku pracy w Jedwabne nie należy do najbardziej korzystnych dla pracowników, dlatego duże zainteresowanie wzbudził projekt szkoleniowo – stażowy dedykowany młodym osobom – do 29 roku życia, które nie posiadają statusu osoby bezrobotnej zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Projekt nosi dumną nazwę “Wsparcie w aktywnym starcie”, a wziąć w nim mogą udział mieszkańcy Miasta Łomża oraz powiatów: zambrowskiego, kolneńskiego a także łomżyńskiego – do którego należy Jedwabne. Poza brakiem statusu bezrobotnego, uczestnicy nie mogą brać udziału w darmowym szkoleniu bądź kursie organizowanym przez PUP. Jeśli chodzi o początkową granicę wiekową kwalifikującą do udziału w projekcie, to wziąć udział mogą osoby już w wieku 15 lat. Projekt potrwa do 28.02.2018 roku i ma zapewnić aż 52 pracowników, którzy wykwalifikowani wejdą na rynek pracy. Gwarantowany dla uczestników 6-miesięczny staż zapewni uczestnikom zatrudnienie.

Szkolenia i kursy zawodowe są przeznaczone dla osób chcących podjąć pracę na stanowiskach takich jak: kierowca samochodu ciężarowego, z uprawnieniami do przewozu ładunków niebezpiecznych, operator koparko-ładowarki z kwalifikacjami do obsługi przecinarki do betonu, spawacz z kwalifikacjami do obsługi obrabiarek numerycznych, pracownik kadr i płac, specjalista ds. księgowości, opiekunka do dzieci, specjalista ds. sprzedaży.

Dodaj komentarz