Rywalizacja w pracy – to dobry, czy zły zwyczaj?

rywalizacja w pracy

Rozwój osobisty jest bardzo ważny, a zdrowe współzawodnictwo może w nim pomóc. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach rywalizacja przybiera bardzo zły obrót, o czym mogą się przekonać również mieszkańcy Nowogrodu. Warto pamiętać o tym, aby zachować równowagę w naszym życiu zawodowym, aby później nie przysparzać sobie wrogów oraz zbędnych problemów.

Praca zespołowa popłaca

W wielu zawodach pracownicy pomiędzy sobą rywalizują. Agenci ubezpieczeniowi, przedstawiciele handlowi, sprzedawcy… Okazuje się, że premie można uzyskać również wtedy, gdy współpracuje się zespołowo. Praca w takim charakterze będzie znacznie przyjemniejsza, a ponadto nie będziemy posiadali wroga w środowisku pracy.

Warto dbać o dobrą atmosferę w firmie. Dzięki temu pracownicy chętniej wypełniają swoje obowiązki. Pamiętajmy również o tym, że taka niezdrowa rywalizacja może bardzo szybko doprowadzić do wypalenia zawodowego, a to już będzie wiązało się z naszym paskudnym samopoczuciem.

Lepiej jest łączyć siły i wspólnie osiągać sukcesy krok po kroku. Dzięki temu uzyskamy znacznie lepsze wyniki, a oprócz tego będziemy mogli podzieli się zyskami. To spowoduje korzyść dla wszystkich pracowników, a przy tym również ich zadowolenie. Odpowiedzialny szef będzie wspierał takie zachowania. Warto przy tym wspomnieć, że z pewnością nie ma nic złego w chęci osiągnięcia sukcesu. Jednak nie warto dążyć do osiągnięcia celu za wszelką cenę.

Dodaj komentarz