Stres i nadgodziny. Poznaj ich negatywne skutki

stres

Okazuje się, że wielu pracowników podczas nadgodzin przeżywa bardzo duży stres. Jest to związane z tym, że w domu czekają na nich inne obowiązki, które również muszą wykonać konkretnego dnia. Podczas takiej pracy wcale nie są efektywni, bowiem myślami nieustannie odpływają w inne miejsce. Przez to mają trudności z koncentracją i skupieniem się na powierzonych im zadaniach. To dzieje się także w miejscowości Choroszcz w województwie podlaskim.

Nierzadko pracownicy z powodu nadgodzin doświadczają wielu negatywnych czynników, co prowadzi do konsekwencji pogorszenia naszego zdrowia. Nierzadko problemy zdrowotne oraz złe samopoczucie wynikają z sytuacji w danym przedsiębiorstwie. Wysoki poziom stresu w miejscu zatrudnienia może wpływać na częste podenerwowanie, a także irytację. Nierzadko pracownicy doświadczają również kłopotów ze snem, a co za tym idzie wysokiego poziomu zmęczenia.

A warto pamiętać też o tym, że samopoczucie, które nieustannie się pogarsza może prowadzić do szybkiego wypalenia zawodowego. Pracownik niezależnie od stanowiska nie będzie zaangażowany, ani zmotywowany do wykonywania swojej pracy. Często taka osoba jest zrezygnowana, a efektywność jej pracy staje się bardzo niska. To nie tylko niekorzystna sytuacja dla pracownika, ale również dla pracodawcy. Właśnie dlatego wiele przedsiębiorstw już coraz to częściej przychylnie spogląda na kwestie work-life balance. Firmy starają się dostosować kulturę pracy do oczekiwań poszczególnych osób.

Dodaj komentarz