To jak siedzisz ma znaczenie

postawa na rozmowie kwalifikacyjnej

Podczas kontaktów z innymi osobami bardzo ważne jest nie tylko to, co mówisz, ale również to w jaki sposób gestykulujesz, czy też jaką przyjmujesz postawę. Tym sposobem znaczenie będzie miało również to w jaki sposób siedzisz. To dotyczy także osób mieszkających w miejscowości Goniądz w województwie podlaskim.

Te wskazówki mogą okazać się dla Ciebie przydatne również w kontaktach zawodowych, a szczególnie podczas rozmowy o pracę. Zwróć uwagę na to, aby nie pocierać dłońmi o nogawki spodni, czy też nie bujać nogami. To oznacza zdenerwowanie, a także jest przejawem braku komfortu. Jeśli chcesz zbudować dobrą relację ze swoim rozmówcom, postaraj się, aby stopy były skierowane w jego stronę. Ponadto jeśli między Tobą, a Twoim rozmówcą znajduje się jakiś przedmiot, taki jak komputer, monitor, czy też po prostu kwiatek – postaraj się zlikwidować tę barierę. Takie przeszkody mogą znacznie utrudnić cały przebieg rozmowy.

Istotnym elementem jest także utrzymywanie kontaktu wzrokowego z odbiorcą Twojego przekazuj. Nie przesadzaj jednak, abyś nie osaczył swojego rozmówcy. Dobrze jest wtedy, gdy kontakt wzrokowy jest utrzymywany przez około sześćdziesiąt do siedemdziesięciu procent całego trwania danej rozmowy. Podczas rozmowy rekrutacyjnej takie zachowanie jest szczególnie istotne. Samo pożegnanie jest również bardzo istotne – nie uciekaj zbyt szybko z biura. Spokojnie się pożegnaj, a przy tym uściśnij dłoń swojego rozmówcy.

Dodaj komentarz