Tych cech charakteru nie lubią rekruterzy

niemile widziane cechy charakteru

Okazuje się, że wielu rekruterów podczas szukania pracowników zwraca uwagę nie tylko na posiadane doświadczenie oraz kwalifikacje. W tym przypadku istotny jest też sam wizerunek oraz sposób zachowywania się. Są pewne cechy charakteru, których rekruterzy szczególnie nie lubią. A to dotyczy także osób, które ubiegają się o pracę w miejscowości Grajewo w województwie podlaskim.

Jedną z takich cech z pewnością jest niepunktualność. Pamiętaj o tym, że masz tylko jedna szansę na to, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. A niepunktualność z pewnością może sprowadzić się do zmarnowania tej szansy. Kiedy się spóźnisz może to być odebrane jako brak szacunku. Dlatego lepiej wyjdź z domu, kiedy masz umówione spotkanie znacznie szybciej, dzięki temu nie będziesz musiał się tłumaczyć korkami na ulicach podczas godzin szczytu.

Ponadto niemile widziane jest także wchodzenie w słowo rekrutera. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, czy też wątpliwości, lepiej poczekaj, aż rozmówca skończy mówić. Niech wyrazi do końca swoją myśl, dopiero jak wysłuchasz do końca wypowiedzi – wyraź swoje wątpliwości.

Kolejną rzeczą, której rekruterzy nie lubią jest brak mówienia. Ważne jest to, aby okazać swojemu rozmówcy zainteresowanie, a tym samym pokazać, że go słuchamy. Jeśli nie mamy nic do dodania w danej kwestii, wystarczy, jeśli zadamy pytania uściślające konkretne zagadnienie.

Cechą, której bardzo nie lubią rekruterzy jest także arogancja. Nie możemy być zbyt pewni siebie, a przy tym też nie powinniśmy lekceważyć naszego rozmówcy. To z pewnością uniemożliwi nam budowanie relacji opartych na szacunku, ale też empatii względem drugiego człowieka.

2 thoughts on “Tych cech charakteru nie lubią rekruterzy”

Dodaj komentarz