Wypadek drogowy w drodze do pracy – sprawdź jak powinien wyglądać protokół

wypadek w drodze do pracy

Zazwyczaj nie myślimy o kwestiach takich jak wypadki, jednak kiedy już dojdzie do takich sytuacji, warto wiedzieć w jaki sposób się zachować i jakie kroki podjąć, aby wszystkie niezbędne dokumenty były uzupełnione w odpowiedni sposób. Dotyczy to również osób mieszkających w Białymstoku w województwie podlaskim.

Kiedy wybierasz się do pracy samochodem, powinieneś wybrać trasę możliwie najkrótszą. Dodatkowe postoje nie są wskazane. Są pewne czynniki, z których wypadek może wynika, takie jak przyczyny nagłe, czyli np. kolizja na drodze, oblodzona jezdnia itp. Są również czynniki zewnętrzne, takie jak działania mechaniczne, czy też działania sił przyrody.

W takich sytuacjach należy sporządzić protokół wypadku w drodze do pracy. Zajmuje się tym pracodawca, jest to tak zwana karta wypadku. W niej powinny znaleźć się takie informacje jak tytuł dokumentu, pieczątka pracodawcy, dane identyfikacyjne płatnika składek, dane osobowe poszkodowanego, a także informacje, które dotyczą zaistnienia konkretnego wypadku. Pamiętaj o tym, że dana firma ma jedynie czternaście dni na utworzenie takowego protokołu.

Poszkodowany dzięki temu może liczyć na zasiłek chorobowy, czy też rentę. To wszystko jest bardzo istotne, zwłaszcza wtedy, kiedy wypadek był na tyle poważny, że uniemożliwił pracownikowi wykonywanie jego zawodu na długi czas, dlatego warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz