AZONIK SP. Z O.O.

 

Międzynarodowa firma transportowa

 

Główny Księgowy / Główna Księgowa
Miejsce pracy: Białystok
Opis pracy:
  • Kreowanie polityki rachunkowości organizacji oraz nadzór nad jej realizacją.
  • Udział i nadzór w organizacji obiegu dokumentów księgowych oraz procesu ich weryfikacji i zatwierdzania.
  • Nadzór nad sprawnym przebiegiem pracy podległego zespołu księgowego.
  • Prowadzenie ksiąg handlowych – księgowanie i dekretowanie dokumentów księgowych, delegowanie zadań w tym zakresie oraz nadzór nad ich realizacją.
  • Prowadzenie i kontrola rozrachunków, odpowiedzialność za terminowe płatności.
  • Prowadzenie ewidencji ŚT i WNiP – odpowiedzialność za prawidłowe rozliczanie umorzenia.
  • Prowadzenie wszystkich ewidencji wymaganych przepisami prawa oraz na polecenie zarządu.
  • Przygotowywanie kalkulacji zobowiązań podatkowych, odpowiedzialność za ich terminowe opłacanie.
  • Sporządzanie i odpowiedzialność za terminowe złożenie deklaracji i formularzy podatkowych.
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych (wymaganych przepisami prawa, oraz za polecenie zarządu).
  • Organizacja i nadzór nad przygotowywaniem sprawozdań wobec instytucji zewnętrznych (GUS, NBP, inne urzędy) – odpowiedzialność za prawidłowość i terminowość złożenia.
  • Kontakt z instytucjami finansowymi, przygotowywanie sprawozdawczości na potrzeby realizacji procesu finansowania zewnętrznego.
  • Weryfikacja i analiza umów zawieranych przez organizację – praktyczne wskazówki zapisów pod kątem finansowo-księgowym.
Wymagania:
  • Co najmniej 5 - letniego doświadczenia na samodzielnym stanowisku księgowym, najlepiej na stanowisku głównego księgowego (mile widziane w firmie transportowej).
  • Praktycznej znajomości ustawy o rachunkowości oraz przepisów podatkowych. 
  • Samodzielności, zdolności analitycznego myślenia, odpowiedzialności za powierzone zadania terminowości, umiejętności planowania i dobrej organizacji czasu pracy.
  • Znajomość obsługi programu SYMFONIA.
  • Znajomość języka rosyjskiego w stopniu komunikatywnym.
  • Dynamicznej osobowości i pozytywnego podejścia do nowych tematów.
Oferujemy:
  • Pracę w organizacji  o ugruntowanej pozycji na rynku.
  • Dużą samodzielność w działaniu oraz znaczący wpływ na realizację strategii rozwoju spółki.
  • Wsparcie zgranego zespołu w realizacji zadań.
  • Współpracę w oparciu o dowolną formę umowy.
Prosimy o zamieszczenie w cv klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

PODOBNE OFERTY

Główny księgowy

Warunki pracy Stanowisko znajduje się w pomieszczeniu na parterze, brak podjazdów, brak windy, schody. Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyjazdy służbowe sporadyczne np. na szkolenia. Podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to...

Więcej informacji

Firma:Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Augustowie

Lokalizacja:Miejsce pracy: podlaskie / Augustów

Data publikacji:Data dodania: 2023-10-17

Główny Księgowy / Główna Księgowa

Opis stanowiska: Praca stacjonarna, zdalna bądź hybrydowa Prowadzenie pełnej księgowości spółki oraz KPiR podmiotu powiązanego zgodnie z obowiązującymi przepisami Zapewnienie prawidłowego i terminowego dokonywania operacji księgowych Sporządzanie...

Więcej informacji

Firma:JL Sp. z o.o.

Lokalizacja:Miejsce pracy: podlaskie / Łomża

Data publikacji:Data dodania: 2023-10-12