Ogłoszenie numer: 8497575, z dnia 2023-10-11

Stowarzyszenie Sursum Corda rekrutuje do udzielania świadczeń w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP), nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (NPO) na terenie całej Polski, prowadzonych na podstawie ustawy z dn. 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Działalność w tym zakresie prowadzimy od 2016 r. i jesteśmy największą organizacją w kraju pod względem liczby prowadzonych punktów NPP i NPO.

Radca prawny / Adwokat / Aplikant / Doradca Obywatelski / Mediator - do punktów NPP i NPO

Miejsce pracy: podlaskie

Opis stanowiska

Pełnienie w 2024 r. stałych dyżurów w punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej (NPP) lub Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego (NPO) w wybranym powiecie i udzielanie świadczeń zgodnie z ww. ustawą.

Zakres obowiązków

  • osobista obecność w punkcie w uzgodnionych terminach - potwierdzana na karcie czasu pracy i przez zalogowanie się w systemie informatycznym, a także dbałość o zapewnienie ewentualnych zastępstw
  • udzielanie nieodpłatnych świadczeń zgodnie z ustawą o NPP i NPO
  • wypełnianie "kart pomocy” dla każdej porady w systemie Min. Sprawiedliwości
  • comiesięczne generowanie raportu sprawozdawczego

Czas pracy

  • 1-5 dni w tygodniu (pon.- pt., z wyłączeniem dni świątecznych), przez 4 godz. dziennie, zgodnie z harmonogramem pracy i lokalizacją punktów wg decyzji powiatów

W większości przypadków będą to te same lokalizacje i godziny jak w b.r., co można sprawdzić na https://zapisy-np.ms.gov.pl

Wymagania

  • RADCA PRAWNY lub ADWOKAT
  • APLIKANT RADCOWSKI lub ADWOKACKI
  • DORADCA OBYWATELSKI - posiadane szkolenie z zakresu poradnictwa obywatelskiego lub ukończenie szkolenia w b.r.
  • MEDIATOR (wpis na liście Prezesa SO lub organizacji pozarządowej)

Oferujemy

  • kontrakt B2B (na FV) lub umowa zlecenie
Wynagrodzenie miesięczne

Przy 5 stałych, 4-godzinnych dyżurach tygodniowo (bez względu na liczbę udzielonych świadczeń):
  • 4.550 zł brutto | NPO - doradca obywatelski (20 godz./tydz.)
  • 4.350 zł brutto | NPP - prawnik, mediator (20 godz./tydz.)
W przypadku dyżurów w mniejszym wymiarze  (1-4 dni w tygodniu) wynagrodzenie miesięczne to iloczyn liczby stałych dni w tygodniu i kwoty 910 zł dla doradców obywatelskich lub 870 zł dla prawników i mediatorów.

Zapewniamy
  • całoroczną umowę na 2024 r.
  • wsparcie techniczne i organizacyjne (m.in. koordynator-opiekun, szkolenia)
  • oprogramowanie do zautomatyzowanego dokumentowania pracy
  • wyposażone pomieszczenie (umeblowane, materiały papiernicze, drukarka/skaner, internet)
  • stałe, comiesięczne wynagrodzenie